Susitikimas su darbų saugos specialistus rengiančių įmonių atstovais

Darbų saugos specialistus, darbdavius ir jų įgaliotus atstovus iki šiol rengia licencijuotos įmonės.  Lietuvos Respublikos valstybinės darbo inspekcijos ir “Sodros” duomenimis nelaimingų atsitikimų darbe, pakeliui į darbą ar iš darbo ir profesinių ligų skaičius nuo 2007 m. vis mažėja: 2009 m. užregistruota 1573 nelaimingais atsitikimais mažiau nei 2008 m. ir vien per 2009 m. I pusmetį sutaupyta 2 mln. litų. Kviečiame susipažinti su LR Valstybinės darbo inspekcijos  “ATASKAITA APIE DARBUOTOJŲ SAUGOS IR SVEIKATOS BŪKLĘ BEI DARBO ĮSTATYMŲ VYKDYMĄ LIETUVOS RESPUBLIKOS ĮMONĖSE, ĮSTAIGOSE IR ORGANIZACIJOSE 2008 METAIS”.
Tačiau Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ketina iš esmės reformuoti darbų saugos specialistų rengimo tvarką, perleisdama šią funkciją aukštosioms mokykloms (iš kurių šiai dienai realiai tokius kursus dėsto pavieniai universitetai), keliskart prailgindama kursų trukmę ir atleisdama darbdavius nuo privalomo susipažinimo su darbų saugos reikalavimais. Šiuo metu jau parengtos Darbuotojų saugos ir sveikatos įstatymo (Nr. XIP-1302) pataisos. Seimo narys Ligitas Kernagis pažadėjo pasidomėti šiuo klausimu ir, matydamas viešojo intereso nepaisymą, imtis aktyvių veiksmų.


Susitikimo dienos pabaigoje LNK “Vakaro žinios” pateikė savą problemos versiją. Įdomiai sudėlioti argumentai, pateikiant “patogią” statistiką ir nutylint tikrąsias tendencijas. Itin meistriškai pasidarbavo operatorius - filmavo iš įvairių pozicijų ir visai neparodė “nepatogaus” politiko – tarsi jo ten visai ir nebuvo – tokia tad mūsų “nepriklausoma” žiniasklaida.


adminSusitikimas su darbų saugos specialistus rengiančių įmonių atstovais

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *