Tarpparlamentiniai ryšiai su Ukraina: susitikimas su Ukrainos ambasadoriumi

Seimo narys Ligitas Kernagis susitiko su Ukrainos ambasadoriumi Lietuvoje Ihoru Prokopčuku. Susitikimo metu aptarti rinkimų į Europarlamentą rezultatai, politinė bei ekonominė situacija Lietuvoje ir Ukrainoje. Kalbėta Tarptautinio valiutos fondo lėšų, skirtų ekonomikos krizei įveikti, panaudojimo bei Europos Sąjungos fondų ir programų Ukrainoje klausimais.

 

Taip pat aptarti ir artimiausi šalių bendradarbiavimo planai – būsimo Tarpparlamentinės Lietuvos ir Ukrainos asamblėjos susitikimo, tarpparlamentinio bendradarbiavimo skatinimo tikslais, darbotvarkė. Vizito į Kijevą metu planuojama aptarti ekonominio, teisinio bendradarbiavimo, branduolinės energetikos, ekologijos, užsienio politikos klausimus.

 

Pasak Ligito Kernagio, svarbu, kad abiems šalims gyvybiškai svarbių klausimų sprendimas vyktų abipusio geranoriško bendradarbiavimo ir tarpusavio veiksmų koordinavimo pagrindais. Be to svarbu skatinti kultūrinius mainus ir gerinti bei populiarinti Lietuvos įvaizdį Ukrainoje, kuri be viso kito yra ir potenciali Lietuviškos kilmės produkcijos.

adminTarpparlamentiniai ryšiai su Ukraina: susitikimas su Ukrainos ambasadoriumi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *