Grupė Seimo narių kreipėsi į Jungtines Tautas dėl galimai pažeistų vaiko teisių Garliavos įvykių metu

Grupė Seimo narių kreipėsi į Jungtinių Tautų (JT) Vaiko teisių komitetą, prašydami reaguoti į Vaiko teisių konvencijos nuostatų pažeidimus, galimai padarytus kovo 23 d. ir gegužės 17 d. dienomis, vykdant teismo sprendimą perduoti mažametę mergaitę jos motinai Laimutei Stankūnaitei.

 

„Manau, kad atmosfera tiek taip vadinamos „Garliavos bylos“ sprendimo epicentre, tiek apskritai Lietuvos visuomenėje, kuri yra supriešinta ir susiskaidžiusi į dvišalio konflikto pusių simpatikus ir priešininkus, tapo tiek įkaitinta, kad kreipimasis į nešališkus išorės ekspertus, turinčius kur kas didesnę patirtį tiek žmogaus teisių, tiek konkrečiai vaiko teisių srityje, buvo labai logiškas ir nuoseklus žingsnis“, – sakė Ligitas Kernagis.

 

Lietuva prie Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijos prisijungė 1992 m. sausio 8 d. Nepaisant to, vaiko teisių pažeidimų mūsų šalyje yra gana dažni, o pastarasis rezonansinis atvejis peraugo į pasitikėjimo teisėtvarkos institucijomis krizę bei atskleidė teisinių ir viešojo administravimo svertų vaiko teisių gynimo klausimais ydas.

 

„Noriu pabrėžti – šiuo kreipimusi nesistengiama nustatyti, kuri dėl vaiko globos kovojančių pusių yra teisesnė. Mūsų tikslas – apginti vaiko interesus ir užtikrinti, kad teisiniai mechanizmai, galimai ydingai sprendę šią bylą tiek principiniu, tiek priemonių pasirinkimo požiūriu, būtų atitinkamai pakoreguoti atsižvelgiant į šį liūdnai pagarsėjusį precedentą“ (Ligitas Kernagis).

 

Pasak Seimo nario Sauliaus Stomos, nors Lietuvoje vaiko teisėmis rūpintis paskirta speciali institucija – Vaiko teisių kontrolieriaus tarnyba, „vaiko teisių apsaugos kontrolierė, kuri turėtų būti nešališka vaiko teisių gynėja, kalba tik apie teismo sprendimo vykdymą, visiškai neatsižvelgdama, kokiu būdu jis buvo įvykdytas ir kaip buvo užtikrinamos vaiko teisės“. Seimo nario nuomone, toks ciniškas elgesys su vaiku galimai neatitinka vaiko teisių konvencijos nuostatų.

 

Kreipimąsi pasirašė 18 Seimo narių: Saulius Stoma, Agnė Bilotaitė, Agnė Zuokienė, Gintaras Songaila, Kazimieras Uoka, Vincė Vaidevutė Margevičienė, Ligitas Kernagis, Rima Baškienė, Naglis Puteikis, Jonas Šimėnas, Auksutė Ramanauskaitė – Skokauskienė, Rytas Kupčinskas, Petras Luomanas, Pranas Žeimys, Aurelija Stancikienė, Asta Baukutė, Paulius Saudargas, Žilvinas Šilgalis.

 

adminGrupė Seimo narių kreipėsi į Jungtines Tautas dėl galimai pažeistų vaiko teisių Garliavos įvykių metu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *