Akcija “Diena su Seimo nariu”

Užsiregistravę lankytojai (be jokios atrankos, beje) nuo pat ryto galėjo stebėti mano ir mano kolegų darbą, gauti atsakymus į savo klausimus. Iki pietų svečiai stebėjo darbą Seimo Antikorupcijos komisijoje, Informacinės visuomenės plėtros komitete, popiet dalyvavo atskirų bylų svarstyme Seimo nario biure. Pageidavusiems aprodėme Seimo rūmus, diskutavome prie pietų ar kavos.

 

Džiaugiuosi, kad šalies politiniu gyvenimu ir Seimo darbu domisi jaunimas, tačiau sulaukėme ir vyresniosios kartos atstovų. Dėkoju už išsakytas nuomones ir įspūdžius, kuriais jie pasidalino:

 

Aistė Dimskytė (studentė):

“Dalyvavimas projekte “Diena su Seimo nariu” buvo nauja ir įdomi patirtis, be abejo, labai naudinga. Turėjau progą iš vidaus pažvelgti į Seimo nario L. Kernagio darbą. Po šios dienos mano nuomonė apie darbą Seime pasikeitė – supratau, kad viskas yra daug sudėtingiau, nei galvojau. Dažnai mes, paprasti žmonės, matome tik mažą dalį darbo, kurį atlieka Seimo nariai – pati tuo įsitikinau. Nemaniau, kad Seimo nariai gauna tiek daug gyventojų laiškų ir turi visiems atsakyti, padėti, nukreipti tinkama linkme.


Turėjau galimybę pabendrauti su L. Kernagiu ir tuo džiaugiuosi. Šis politikas – maloni ir įdomi asmenybė, kuri, manau, nuoširdžiai atlieka savo darbą.”


Lina Imbrasaitė (Mykolo Romerio universiteto Viešosios politikos ir vadybos studentė):

“Labai džiaugiuosi dalyvavusi projekte „Diena su seimo nariu“. Tai buvo nepakartojama patirtis man, dar tik pradėjusiai gilintis į Lietuvos politinę sistemą. Manau,  kiekvienas moksleivis ar studentas turėtų dalyvauti šiame projekte, kad pamatytų ir įvertintų tikrai nelengvą seimūnų darbą. Daugelis nesuvokia, kas kaip vyksta seime, galvoja, kad ten nėra rimtai dirbama, tačiau tokia nuomonė yra klaidinga. Taigi, jei domitės politika rekomenduoju registruotis į šį projektą, praleisite puikią dieną bei pamatysite viską iš „vidaus“.”


Algimantas Gudelis (žurnalistas, fotografas):

“Buvo labai malonu ir įdomu apsilankyti Seime, stebėti Seimo nario darbą. Darbotvarkė pasirodė tikrai labai įtempta ir  nepatogiai jaučiausi  trukdydamas gerb. L. Kernagiui. Esu dėkingas šio seimo nario padėjėjoms Neringai Čepaitienei bei Simonai Kalvaitytei radusioms laiko išsamiai atsakyti į akcijos dalyvio, rajono gyventoją dominančius klausimus.


Apsilankymas Seime sukėlė daug minčių. Gal pirmą kartą realiai pamatai kad ne visi čia vagys ir “žulikai”, kaip dažnai kyla mintys žiūrint TV.


Dalyvavimas Antikorupcinės komisijos posėdyje sukėlė dvejopus jausmus. Įėjęs į salę pamačiau iš senų laikų pažįstamus net kelių rajonų Komunistų partijos pirmųjų sekretorių veidus ir nustebau: – ką šie žmonės čia veikia? Stebėjau kaip nuoširdžiai, logiškai ir argumentuotai dalis komisijos narių (sąliginai pavadinkime Seimo jaunimu,nors jiems virš 40, bet seime tik pirmą ar antrą kadenciją), bando išsiaiškinti vieną ar kitą klausimą su valstybės tarnautojais. Ir čia mane ištiko šokas: nė vienas prokuratūros, žemėtvarkos valdininkas nė nebandė atsakyti į pateiktus klausimus. Jie tarsi papūgos kartojo vieno ar kito įstatymo straipsnį ir atvirai ignoravo Antikorupcinę komisiją ir nuolat primindami:


-Tai ne męs sugalvojom, tokį įstatymą priėmėte Seimas.


Turėjau galimybę stebėti Seimo nario  gyventojų priėmimą. Atvirai prisipažystu, keletos klausimų nesupratu, ko lankytojai norėjo (buvo pilnatis, tad gal ir mane veikė). Dažniausia tai buvo žemės klausimai, ir šiaip klausimai susiję su teisingumu. Ir pagalvojus, jie visai nesunkiai būtų sprendžiami, esant normaliai teisinei valstybei. Deja ir Seimo narys, net labai norėdamas ne ką daugeliu atveju tegalėjo  padėti.


Mintims susikratyti prireikė keletą dienų. Susidariau esamos padėties vaizdą.


1. Jaunas iniciatyvus žmogus Seime nepageidautinas ir net pavojingas. Bet kokia iniciatyva, esamos situacijos pajudinimas visų partijų priimamas tarsi pasikėsinimas į jų gerovę ir didelę pensiją.


2. Nėra jokių partijų, tik senbuvių kompanija kuri prikūrė tokių įstatymų, kuriuos pasitelkę, nuolankūs valdininkai, jiems suteiks privilegiją numirti būnant Seimo nariais. (Buvo toks senas anų laikų anekdotas “Mirti tik pirmuoju TSRS CK sekretoriumi”)


Pasidariau ne kurias išvadas dėl tolesnės Lietuvos raidos: kaip pasakoje – kuo toliau tuo baisiau. Ir jei dar kažkada abejojau dėl poros asmeniškai pažystamų politologų pasisakymų – “Tikra demokratija iškovojama gatvėse” tai šiandien esant net mažiausiai galimybei – prisijungsiu prie einančių į gatvę.


Dėl gerb. Ligito Kernagio “Dienos su seimo nariu”. Daugelis pareiškia kad tai prieš rinkiminė akcija, Čia jau kaip žiūrėt. Iš vienos pusės tai taip. Bet žmogus leidžia pažiūrėti kaip jis dirba, kaip mąsto. Leidžia betarpiškai susipažinti. Jis nebijo pasirodyti ne tik per TV dėžutę kalbomis. Aš manau kad tai labai puikus dalykas norint eiliniam žmogui parodyti Seimo narių veiklą bei galimybes. Deja, nemanau kad tokia akcija susilauks populiarumo kitų Seimo narių tarpe, Būtų tikslinga padaryti tokią akciją privalomą visiems Seimo nariams ir jų veiklą įvertinti balais. Nesurinkus minimumo – išbraukt iš sąrašų….


Dėkui už suteiktą galimybę susipažinti su Jūsų veikla Seime, bei Jumis asmeniškai. Lauksiu pakvietimo į “gatvę” kovojant už tikrą demokratiją. O kad anksčiau ar vėliau išeisite – nuoširdžiai tikiu.”
Visiems pasidalinusiems dėkoju už šiltus atsiliepimus.

Žemiau pateikiame keletą nuotraukų, kurias darėme patys arba gavome iš savo svečių.

 

-  Ligitas Kernagis

 adminAkcija “Diena su Seimo nariu”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *