Baigtas kurti naujos Ligito Kernagio dainos “Aš lietuvis” klipas

Mintis kažkaip pakelti lietuvaičių dvasią ir atgaivinti patriotines nuotaikas kilo matant, kaip ekonominio sunkmečio laiku lietuviai pradėjo masiškai bėgti iš Tėvynės, kaip paveikti pastarojo meto įvykių šalyje jie tapo ypatingai sukiršinti.

 

Gyventojų skaičiaus rodiklis, tiek tarpukario laikotarpiu, tiek sovietmečiu augęs esant kur kas blogesnėms gyvenimo sąlygoms nei nūnai – tirpsta nuo pat nepriklausomybės atkūrimo ir ypač pastaruoju metu. Statistika rodo, kad Lietuvą dažniausiai palieka jauni 20 – 30 metų žmonės. Daugelis likusiųjų gyventi Lietuvoje pradėjo nekęsti pačios Lietuvos, jau nekalbant apie valdžią. Tai negali nekelti nerimo.

 

Ši daina – Ligito dovana visiems po pasaulį išsibarsčiusiems ir Lietuvoje tebegyvenantiems lietuviams. Tai – nekomercinis ir nepolitinis kūrinys, todėl Ligitas atsisakė asmeniškai dalyvauti klipe. Labai gaila, bet to nesuprato ir neįvertino nei Lietuvos kariuomenės, nei policijos, nei kai kurių prekybos centrų, nei universitetų valdžia – jie įžvelgė politinį kontekstą ir dalyvauti filmavime atsisakė. Lygiai taip pat įvairiais pretekstais šį klipą ignoruoja ir kai kurie TV kanalai.

 

- Didelis AČIŪ Nagliui Šulijai, parodžiusiam patriotiškumą, Rokui Žilinskui, nepabūgusiam publikos kritikos ir visiems kitiems Lietuvos žmonėms, sutikusiems palaikyti idėją – tai klipas JUMS ir APIE JUS! – Sakė Ligitas.

 

 

adminBaigtas kurti naujos Ligito Kernagio dainos “Aš lietuvis” klipas

Comments 2

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *